خوراک و غذا, ماهیان خاویاری

خاویار طلایی و خاویار الماس تعارف و نام گذاری

شاه خاویار

خاویار بلوگا امپریال(تاپ سلکشن ) :این مفهوم بدان معناست که خاویار انتخابی توسط متخصصین ما در بخش تولید و فراوری از نظر همه ابعادی خاویار که پارامتر های خاصی شامل آن هست در بالاترین و مرغوبترین آن قرار گرفته است .

این پارامترهای انتخابی شامل

1-قطر دان خاویار یکی از مهمترین پارامترهای کلاس بندی و درجه بندی خاویار می باشد که در خاویار بلوگا به سایز و قطر بالای 3.1 میلی متر امپریال ،رویال ،تاپ سلکشن یا در اصطلاح شیلاتی آن 000(سه صفر)اطلاق می شود.

2-پوسته خاویار که غشایی بیرون تخم خاویار می باشد از قوام و پایداری  مناسب برخوردار باشد.

3-دارای طیف رنگی درست و مناسب باشد

خاویار طلایی

خاویار آسترا امپریال (تاپ سلکشن):این مفهوم بدان معناست که خاویار انتخابی توسط متخصصین ما در این دسته بندی و کلاسه بندی خاویاراز نظر دان ،قوام پوسته و مهمترین آن رنگ دان در بالاترین استاندارد خود قرار گرفته است .

در این گروه خاویاری اصطلاحی به نام خاویار طلایی داریم که یکی از خاص ترین نوع خاویار محسوب می شود و طرفداران خود را  دارا می باشد .

در باور افسانه ها اینگونه بر می آید مادامی که غرش رعد و درخشش نقره فام آن پهنه دریا را فراگیرد در این زمان اگر ماهی سر از آب بیرون آورد و به تندر خیره شود خاویاری چنین زرفام خواهد داشت .

کنترل کیفیت QC

بخش کنترل کیفیت ما با بهره گیری از سیستم های کنترلی به روز شده و پرسنل مجرب به طور مداوم و با دقت فراوان مشغول کنترل تولید و بسته بندی خاویار هستند که بدینوسیله می توانیم خاویار با کیفیت بی نظیر با حفظ کامل زنجیره سرد تقدیم مشتریان محترم بنماییم.
خاویار و بخش کنترل کیفیت
خاویار و کنترل کیفی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *