خوراک و غذا

خاویار امپریال و عطر کارپاچیو

خاویار بلوگا و کارپاچیو

بازی طعم ها و عطر و رایحه غذا ها همیشه هوش از سر عاشقان غذا و طعم شناسان برده و همواره خاطره لذت بخش در ذهن و جان آن ها به یادگار گذاشته است امروز با ما و همراه آشپزان بین الملی شما را به سفری از بازی طعم ها و مزه ها دعوت می کینم و همراه شما خواهیم بود در این ماجراجویی طعم و مزه امروز قرار است که طرز تهیه پیش غذایی را با خاویار به شما طعم شناسان آموزش دهیم که آشپز عزیز ما نام این اکسیر را این گونه نام گذاری کرده امپریال و عطر کارپاچیو با ما در ادامه با آموزش این اکسیر همراه باشید

طرز تهیه

در ابتدا ریشه های جعفری را پوست گرفته و سپس یک عدد از ریشه ها را با نمک،مقداری شکر و گردو مخلوط کرده و وکیوم کنید ، ریشه وکیوم شده را در حمام آب گرم با دمای 70درجه سانتی گراد به مدت یک ساعت قرار دهید .ریشه های باقی مانده را به قطعات خیلی کوچک ببرید و با کره،نمک ،شکر،فلفل و گردو در میکسر به پوره تبدیل کنید.

ریشه ی وکیوم شده را از آب در آورده و سپس چغندر را در امتداد طولی پوست گرفته و در قطعات باریک ببرید و با نمک ، فلفل ،روغن زیتون و پوست رنده شده لیمو به مدت یک ساعت مزه دار کنید.

هویج پوست گرفته شده را در طول نصف کنید و با کره و لیمو و نمک دریایی و عسل مخلوط کرده و سپس در قطعات باریک ببرید .

مواد لازم

خاویار بلوگا تاپ سلکشن(امپریال)   125 گرم

ریشه جعفری  3 عدد

چغندر 1 عدد

هویج 2 عدد

لوبیا سبز 200 گرم

شلغم 6 عدد

پیاز 100 گرم

کره ، خامه دوبل،نمک دریایی،شکر قهوه ای ،عسل

آویشن ،مرزنجوش،زعفران ،برگ بو ،گشنیز ،فلفل

سرکه برنج،لیمو

پیاز های پوست گرفته شده در مخلوطی از زعفران ، برگ بو و گشنیز در دمای 80درجه سانتی گراد به مدت تقریبی 15 دقیقه سرخ کنید .

لوبیا سبزها را در مقداری کره سرخ کنید و با نمک و فلفل و مقداری مرزنجوش  تازه مخلوط کرده و با 100 میلی لیتر خامه دوبل بپزیدو سپس تمام آن ها را به شکل یک پوره ی بسیار یک دست با دانه های لوبیا سبز در میان آن به صورت یک مجموعه قرار دهید .

شلغم های شسته شده را به یک ظرف شیشه ای منتقل کرده و با مخلوطی از آب و سرکه برنج،نمک،آویشن و مقداری شکر قهوه ای به صورت گرم قرار دهید .

سپس در، ظرف را بسته وآن را به مدت 30 دقیقه در دمای 80درجه سانتی گراد فر قرار دهید تا شلغم ها کامل باز شوند بعد از آن که مخلوط ها سرد شد . شلغم ها را در قطعات باریک برش دهید .

در انتها همه برش ها و پوره ها را به صورت دکوراتیو روی ظرف قرار دهید .

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *