آمار و اخبار, ماهیان خاویاری

لیست قیمت خاویار بلوگا، آسترا، بری و غیره به صورت کیلویی و گرمی (خرداد ماه 1403)

قیمت خاویار

بدون شک حتما اسم خاویار به گوش تان خورده است خصوصا اینکه آن را در همه دنیا به عنوان گرانترین خوراکی می شناسند.Caviar یا خاویار در اصل تخم ماهی خاویار است و این خوراکی مغذی اما شاهانه بیشتر در وعده صبحانه صرف می شود. خاویار اصل که منبع اصلی آن دریای خزر است از ماهی هایی مانند: فیل ماهی، تاس ماهی، ماهی شیپ، ماهی اوزون برون، بلوگا، آسترا، بری و یا ماهی سوروگا به دست می آید. خاویار انواع مختلف و خواص فوق العاده‌ای دارد که برای سلامتی بدن بسیار سودمند است و می توان از آن برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده کرد. در ادامه به معرفی انواع خاویار و قیمت روز آن ها اشاره خواهیم کرد پس تا انتها همراه ما باشید.

لیست قیمت خاویار

نوع خاویارقیمت خاویار (50 گرمی)
خاویار بلوگا2,100,000 تومان
خاویار بلوگا امپریال2,900,000 تومان
خاویار بلوگا امپریال سلکشن3,800,000 تومان
خاویار بلوگا الماس9,500,000 تومان
خاویار آستراحدود 2,200,000 تومان
خاویار آسترا امپریالحدود 2,800,000 تومان
خاویار آسترا امپریال سلکشن3,000,000 تومان
خاویار بری1,200,000 تومان
خاویار رویال بری1,450,000 تومان
خاویار رویال بلک2,500,000 تومان
خاویار سوروگا1,800,000 تومان
خاویار اوپال2,600,000 تومان

قیمت های ذکر شده در بالا قیمت خاویار اصل می باشد. از طرفی قیمت خاویار اصل و تلبی تفاوت زیادی دارد. به علاوه خاویار تقلبی خواص و کیفیت لازم را ندارد، بنابراین برای تشخیص خاویار اصل باید کمی اطلاعات خود را بالا ببرید. چرا که خاویار محصولی بسیار گران است، اما ممکن است در برخی از فروشگاه ها با قیمتی بسیار ارزان آن را پیدا کنید، در این حالت باید به اصل بودن محصول شک کرد. به این دلیل که حتی خاویارهای درجه 2 و 3 هم قیمت های ارزانی ندارند، برای مثال با 100 هزار تومان نمی توان خاویار خرید. همچنین قیمت خاویار به وارد مختلفی بستگی دارد از جمله :

 • نوع ماهی که خاویار از آن استحصال می‌شود
 • مدت زمانی که بالغ شدن ماهی و رسیدن تخم طول می‌کشد
 • پروسه استحصال خاویار
 • کیفیت خاویار تولید شده
 • شرایط نگهداری و پرورش ماهی

دسته بندی انواع خاویار از نظر کیفیت

قیمت خاویار

خاویار نه تنها انواع مختلفی دارد بلکه از نظر رنگ کیفیت و طعم نیز متفاوت است. در ادامه شما را با انواع خاویار آشنا می کنیم.

خاویار بلوگا

بلوگا خاویاری است که از بزرگترین ماهی آب های شیرین به نام ماهی فیل به دست می آید. تخم های این ماهی بزرگ، شفاف، براق، نرم و اندازه یک نخود هستند. این نوع خاویار طعمی پیچیده و کرمی دارد و رنگ آن از خاکستری روشن تا مشکی متغیر است. بلوگا بزرگترین نوع خاویار در میان انواع دیگر است و ظاهری بسیار جذاب دارد و البته رتبه اول گرانترین ماهی و خاویار را هم در جهان دارد. خاويار بلوگا منبع عالى از پروتئين انواع ويتامين فسفر و اسيدهاى چرب امگا سه مى‌باشد. این ماده غذايى، براى رژيم غذايى و بالانس انواع اسيدهاى آمينه آهن و منيزيوم و کلسیم عالی است.

خاویار آسترا

خاویار آسترا از تاس ماهی تهیه می‌شود. اندازه تخم‌های این ماهی متوسط است و رنگ آن از خاکستری روشن تا قهوه‌ای تیره است و گاهی اوقات به رنگ قهوه ای طلایی هم هستند. خاویار آسترا طعمی آجیلی و شور دارد و بسیاری آن را به گردوی تازه تشبیه کرده‌اند. تاسی ماهی یکی از طویل ترین ماهی های دریای خزر است و از نظر ارزشی در رتبه دوم میان دیگر انواع خاویار قرار می گیرد. خاويار آسترا يكى از انواع فراورده‌هاى غذايى با مقدار قابل توجهى ويتامين B12 ،B6 ،A و D، آهن و کلسیم و اسيدهاى چرب مغذى مى‌باشد كه به ايجاد سيستم ايمنى كارا و سلامت بدن كمک مى‌كند.

حدود 30 درصد از خاويار را پروتيين قابل جذب تشكيل مى‌دهد كه حدود 25 گرم از آن مى‌تواند نيمى از نياز روزانه به پروتيين را فراهم كند. خاويار استرا از لحاظ بومى بودن ماهى‌هاى توليد كننده اين خاويار در منطقه درياى كاسپين شهرت زيادى داشته و از خاويارهاى پر تقاضا در جهان مى‌‎باشد. صید بی رویه تاس ماهی های دریای خزر این گونه‌ها را با خطر انقراض روبرو کرده است. بنابراین ممنوعیت صید گونه‌های دریایی و عدم انطباق با شرایط پرورشی باعث محدود بودن ذخایر و افزایش قیمت این گونه ها گردیده است.

خاویار سوروگا

این نوع خاویار تخم های کوچکتری نسبت به خاویار بلوگا و آسترا دارد و بیشتر آن ها در دریای خزر یافت می شوند، به همین دلیل قیمت آن ارزان تر است. سوروگا از ماهی اوزون برون به دست می آید، اما طعم بی نظیری که دارد باعث شده تا طرفداران زیادی پیدا کند. رنگ این خاویار از خاکستری روشن تا سیاه متغیر است و طعمی شبیه به بلوگا دارد با این تفاوت که کمی شورتر است. خاويار سوروگا به عنوان يكى از گونه‌‎هاى كلاسيک خاويار پس از بلوگا و آسترا قرار دارد. خاويار سوروگا منبع غذايى سالمى از ويتامين B و انواع ويتامين‌هاى ديگر در بدن مى‌باشد.

خاویار بری

خاويار برى كه از ماهى خاويارى سيبرى استحصال مى‌شود و جزء خاويارهاى كرمى با سايز متوسط دسته بندى مى‌گردد. با خوردن این خاویار يک رژيم غذايى سالم حاوى مقدار كافى از اسيدهاى چرب اشباع شده شامل اسيدهاى چرب امگا سه خواهید داشت. اسيدهاى چرب امگا سه در ساختار ديواره سلول شركت داشته و در عملكرد مغز و قلب نقش مهمى دارند. خاويار با داشتن مقادير كافى از تركيبات اسیدهای چرب در سلامت اين ارگان‌ها نقش مهمى دارد.

خاویار اوپال

خاويار اوپال بر اساس رنگ و طرح آن نام گذارى شده است. خاويار حاوى ميكرو المان‌هايى مانند: سلنيم، منيزيوم و آهن مى‌باشد. سلنيم نه تنها تقويت كننده سيستم ايمنى است بلكه در عملكرد سيستم ايمنى نيز بسيار موثر است. منيزيوم عملكرد انواع انزيم ها را در بدن كنترل مى‌كند. آهن نيز به طور مستقيم در عملكرد سيستم ايمنى نقش دارد. پروسه‌هاى حياتى متعددى در بعد در حضور آهن رخ مى‌دهد فعاليت‌هاى تنفسى متابوليسم انرژى سنتز پروتيين و DNA وابسته به حضور آهن مى‌باشد. خاويار ماده غذايى طبيعى است كه از لحاظ حضور اين تركيبات غنى مى‌باشد.

دسته بندی خاویار از نظر نوع ماهی

دسته بندی خاویار و تعیین قیمت خاوریار

مدل های دیگر خاویار براساس نوع ماهی شامل موارد زیر می شوند:

 • خاویار آمریکایی: خاویار آمریکایی نوعی از ماهی های خاویار است که بومی قاره آمریکا است که شامل ماهی های خاویار اقیانوس اطلس، سفید و غیره می شود. البته به اشتباه به همه انواع این نوع خاویار “خاویار آمریکایی” می گویند.
 • خاویار پادل ماهی یا ماهی پارویی: این نوع خاویار گاهی اوقات به عنوان خاویار آمریکایی به بازار عرضه می شود و یک جایگزین عالی برای خاویار بلوگا است. بافتی صاف و طعمی غنی و کره ای دارد و تخم های آن شفاف، براق است و دارای رنگ هایی در طیف خاکستری تا خاکستری طلایی هستند.
 • خاویار هکل بل یا دم چرخی: این نوع خاویار هم، در رودخانه های میسوری و می‌سی‌سی‌پی آمریکا یافت می شود. دارای دانه های سفت و متوسطی است که به رنگ مشکی براق هستند. طعم شیرین، کره ای و کمی آجیلی دارد و جایگزین عالی برای خاویار بلوگا و سوروگا است.
 • خاویار ماهی سالمون: خاویار اصل ماهی سالمون به رنگ نارنجی متمایل به قرمز یا طلایی روشن است و دارای تخم های متوسط تا بزرگ است که حتی گاهی از خاویار بلوگا بزرگتر هستند. این نوع از تخم های خاویار طعمی مانند خود ماهی سالمون دارند و در هنگام خورده شدن در دهان به سرعت تکه تکه می شوند.
 • خاویار ماهی سفید: این نوع خاویار در طیف های رنگی زیبایی از جمله سیاه، قرمز و نارنجی طلایی وجود دارد. سایز تخم های این ماهی کوچک هستند و بافتی کاملا ترد دارند اما طعم آن ملایم است.
 • خاویار قزل آلا: این خاویار معروف، دانه های درشتی به رنگ نارنجی طلایی دارد و طعم بسیار خوبی هم دارد. طعم آن ملایم و لطیف است و بیشتر شبیه به قلیه ماهی قزل آلاست. از این نوع خاویار می توان هم به عنوان پیش غذا و هم مخلوط با دیگر طعم ها استفاده کرد.
 • خاویار اوزون برون: ارزان ترین نوع خاویار از ماهی خاویار، اوزون برون است که در دریای خزر به دست می آید، البته در ایران، مردم به اشتباه، به کلیه ماهی های خاویاری اوزون برون می گویند. از دیدگاه کیفی، این نوع خاویار در رتبه آخر قرار دارد و ارزان بودن آن به دلیل ریز بودن تخم های ماهی است.
 • خاویار الماس: اما گران قیمت ترین خاویار در دنیا، خاویار اصل الماس بلوگا است که از فیل ماهی به دست می آید و متعلق به دریای خزر است، این نوع خاویار سرشار از مواد مغذی است و برای بهبود بسیاری از بیماری ها مفید است، یکی دیگر از دلایل گران بودن این نوع خاویار این است که فیل ماهی جزو ماهیان کمیاب است که حتی در بعضی مناطق نسل آن ها رو به انقراض است و به ندرت از شکم فیل ماهی خارج می شود.

خرید انواع خاویار اصل با قیمت روز

برای خرید خاویار اصل با قیمت روز باید دقت داشته باشید که آن را از کجا تهیه می کنید، بعضی از فروشندگان به خریدارانی که اطلاعات کافی ندارند ممکن است به جای خاویار اصل، اشپل بفروشند. بنابراین باید فرق اشپل و خاویار اصل را به خوبی بدانید. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از خرید خاویار، کمی اطلاعات خود را درمورد انواع آن بالا ببرید. فروشگاه اینترنتی خاویار کالچر به عنوان یکی از قدیمی ترین تولیدکننده ها و پرورش دهنده های ماهی خاویار، بهترین نوع خاویار را با بهترین قیمت موجود در بازار به مشتریان ارائه می دهد.

برای مشاهده قیمت روز انواع خاویار از جمله خاویار بلوگا، آسترا، سوروگا و بری می توانید از آن ها در لیست محصولات سایت بازدید کنید و در صورت تمایل اقدام به ثبت سفارش کنید تا در اسرع وقت و با بهترین کیفیت ممکن محصول مورد نظر را برای شما ارسال کنیم. با سفارش از سایت خاویار کالچر در هر کجای ایران که باشید، به بهترین شکل ممکن محصول برای شما ارسال می شود و نیاز نیست که نگران خراب شدن خاویار در زمان حمل و نقل باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است که با کارشناسان خاویار کالچر تماس بگیرید و سفارشات خود را در حجم های مختلف ثبت کنید.

تلفن تماس: 02188652010

پست های مرتبط

One thought on “لیست قیمت خاویار بلوگا، آسترا، بری و غیره به صورت کیلویی و گرمی (خرداد ماه 1403)

 1. ریحانه علیزاده گفت:

  سلام
  معرفی خوبی بود. بعضی از این محصولات رو ندیده بودم، ممنون که باعث شدید با این محصولات آشنا بشیم.
  من هم می خوام چند تا محصول خوب دیگه معرفی کنم:
  کنسرو ماهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *