خاویار و نحوه مصرف

تهیه خوراک خاویار و چغندر برای چهار نفر

خاویار و چغندر

خاویار بلوگا و معجزه ی طعم ها .

از اعماق قلب و آزادانه و همراه آنچه در ذهن و جان شماست به عزیزان هدیه دهید .

آنچنان که شادی شخصی شما پیش از همه شما را آرام می کند .

برای جهان تو تنها یک انسان ساده هستی

اما همزمان برای دلبری دیگر تو تمام جهان هستی.

خوراک خاویار و چغندر

مواد لازم برای چهار نفر

125 گرم خاویار بلوگا

4عدد چغندر

40 گرم پنیر خامه ای

1عدد لیمو ترش

نمک دریایی

فلفل

شکر

فلفل سیاه

زیره

روغن زیتون

سرکه تمشک یا سرکه بالزامیک

کره

شوید

ساقه جعفری

طرز تهیه

یک تکه چغندر را برداشته و سپس به همراه مقدار ی زیره ،نمک دریایی،شوید و 10گرم کره در فویل اومینیومی پیچانده و برای مدت 90دقیقه در فر با دمای 160درجه سانتی گراد قرار دهید .درادامه چغندر را پوست گرفته و در قطعات ضخیم بریده و سپس به کمک شابلون آن ها را به استوانه های کوچک ببرید .

تکه دوم چغندر پوست گرفته و در قطغات باریک ببرید و با نمک ،فلفل و روغن زیتون به همراه مقداری پوست رنده شده ی لیمو و فلفل سیاه به مدت یک ساعت مزه دار کنید .

تکه سوم چغندر را در نمک دریایی به همراه مقداری زیره و ساقه جعفری بپزید .وقتی چغندر نرم شد ، پوست آن را گرفته و در قعات ضخیم تقسیم کرده و سپس توسط شابلون در قطعات متوسط ببرید.سپس این قطعات را به شکل مکعبی بریده و در نمک ،فلفل و پوست رنده شده لیمو مزه دار کنید .از این قطعات با مقداری پنیر خامه ای یک تاتار لذیذ تهیه نماید.

پوست گرفته شده چغندر را با مقداری روغن زیتون و سرکه تمشک(سرکه بالزامیک)مزه دار کنید .

از قطعه چهار چغندر یک نان لذیذ تهیه کنید و اطمینان داشته باشید که به زحمت شما می ارزد و این نان یک جادوی طعم و مزه خواهد بود . پوست گرفته شده چغندر ها را رنده کرده و به بقیه محتویات اضافه کنید .این محتویات در زمان حدودی بیست دقیقه به خمیری لذیذ تبدیل خواهد شد .در ادامه آنرا به شکل توپی فرم دهید .حالا خمیر باید به مدت یک ساعت استراحت کرده و سپس در فری که از قبل در دمای 170درجه سانتی گراد گرم شده است قرار گیرد .

در این مرحله پیشنهاد میشود مقداری آب در فر قرار دهید تا نتیجه بهتری از پخت به دست آید.زمان حدودی پخت 50دقیه است که با توجه نوع و مدل فر فرق می کند .

برای تزیین تمام چغندر های آماده شده به صورت دکراتیو بر روی ظرف قرار گرفته و خاویار به شکل حلقه ای در وسط ظرف قرار می گیرد .وپنیر خامه ای رقیق شده توسط قیف اضافه خواهد شد و نان هم به صورت گرم یا تست سرو خواهد شد .

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *