کالچر

درباره کالچر بیشتر بدانید

کالچر را بشناسید

با احترام و افتخار؛
گروه آبزی گستران با نام تجاری ”كالچـر” فعالیت خود را در زمینه محصولات دريايی از سال ۱۳۸۳ هجری شمسی آغاز نموده است و در گذر زمان با احداث و بهره برداری از:

سایت پرورش ماهیان خاویاری
مركز تكثیر و پرورش
مركز فرآوری و استحصال خاویار
مركز نگهداری، باز بينی و كنترل كیفی محصولات

در جهت بسط و گسترش عملكرد خود گام برداشته است.

فرآیند تولید و بسته بندی

رعایت تمامی اصول و استانداردهای بهداشتی در حین پرورش، برداشت، فرآوری و در نهایت بسته بندی محصول،
جزو مهمترین تعهدات مجموعه کالچر است و همین عامل سبب شده تا محصول ما موفق به اخذ انواع استانداردها
و مجوزها از سازمان‌های بهداشتی و غذایی جهانی همچون EC، FDA و HACCP گردد.

ما در کالچر به شما اطمینان می‌دهیم محصولی که خریداری می‌کنید، در شرایط استاندارد و با رعایت جزء به جزء پروتکل‌های بهداشتی، تهیه و فرآوری شده است.

صادارت خاویار به تمام نقاط دنیا

خاویار ”كالچـر” در مزارع پرورش ماهیان خاویاری این شرکت در شمال ایران، شهرستان سارى به آدرس هاى ذیل تهیه مى‌گردد:

مزرعه شماره یک: پل تجن، كيلومتر 6 جاده گلماء
مزرعه شماره دو: جاده كياسـر، سـد شهيد رجـايى

همچنین کنسروجات کالچر، در کارخانجات این شرکت در اردبیل، شهرک صنعتی، فاز 2 تولید می‌گردد.

فروشگاه اینترنتی خاویار کالچر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تامین زنجیره سرد برای خاویار، تمامی خاویارهای ارسالی را چه در داخل تهران و چه شهرستان‌ها به همراه یخ خشک و کیف‌های ایزوترمیک برای مشتریان ارسال می‌کند.

لوگو کالچر

داستان تولد یک برند

داستان تولد برند “کالچر” و مجموعه “آبزی گستران ساعی” به اوایل دهه 60 و زمانی که جناب آقای دکتر محمد رضا کروجی، جهت ادامه تحصیل در رشته مکانیک به دانشگاه صنعتی برلین ورود پیدا می کند، باز می گردد. از آنجا که خاویار یک محصول بسیار با ارزش بوده و کشور ایران نیز پتانسیل عرضه خاویار با کیفیت در عرصه جهانی را داشته است، ایده صادرات خاویار ایران به کشورهای اروپایی، در حین تحصیل در مقطع دکتری، در ذهن ایشان شکل می گیرد.

دکتر کروجی مقدمات صادرات خاویار ایران را به اروپا فراهم می کند و پس از چندی، برادر دیگر ایشان نیز به این عرصه وارد می شود. پس از پیوستن برادران به این صنعت، دایره فعالیت مجموعه آبزی گستران ساعی گسترش پیدا کرده و آرام آرام جای خود را در این بازار بزرگ بدست می آورد.

با گذشت زمان و افزایش مشکلات زیست محیطی و به تبع آن کاهش ذخایر خاویاری دریای خزر، مجموعه آبزی گستران ساعی در سال 1381 بر آن شد تا دین خود را به ماهیان خاویاری دریای خزر ادا کرده و مقدمات ساخت اولین مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در ایران را فراهم کند.

البته از آنجا که تا آن زمان نمونه مشابهی در کشور وجود نداشت، این امر نیازمند تحقیقات و پژوهش های فراوان بود. بدین ترتیب پس از اتمام پژوهش های لازم در سال 1383 کلنگ مجموعه پرورش ماهایان خاویاری آبزی گستران ساعی در زمینی به مساحت 70,000 متر مربع در استان مازندران و شهر ساری، زده شد و بالاخره در سال 1386 با فراهم شدن تمامی زیرساخت ها و تکنولوژی های لازم، این مجموعه رسما آغاز به کار نمود.

پرورش ماهیان خاویاری امری بسیار پیچیده و زمانبر است و چون زیرساخت مناسبی تا آن زمان در کشور وجود نداشت، مجموعه آبزی گستران بر آن شد تا کلیه تجهیزات و تکنولوژی های لازم را از کشورهای اروپایی وارد کرده و اقدام به بومی سازی صنعت پرورش ماهی خاویاری نماید.

امروز تکنولوژی و تجهیزات بکار گرفته شده در مجموعه آبزی گستران، برگرفته از بروز ترین و قدرتمندترین تکنولوژی های اروپایی و آسیایی است که ما را در امر استحصال خاویار با کیفیت و اصیل ایرانی، یاری می کند.

در سال 1390 و با تکیه بر تجربه و دانشی که مجموعه آبزی گستران ساعی تا آن زمان بدست آورده بود، برند “کالچر” به بازار معرفی شد. کالچر از کلمه لاتین “Culture” به معنی “فرهنگ و رویش” برگرفته شده است که همین موضوع سرلوحه کار این برند نیز قرار گرفته و در واقع کالچر همواره به دنبال تغییر فرهنگ غذایی به سمت غذاهای دریایی و سالم بوده است. به همین دلیل علاوه بر مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در استان مازندران، مجموعه کارخانجات تن ماهی کالچر در استان اردبیل نیز راه اندازی شد تا بدین ترتیب بتوان غذای دریایی و سالم را در اختیار تمام مصرف کنندگان قرار داد.

مجموعه کالچر در واقع یک مجموعه تولیدی بازرگانی با مدیریت خانوادگی است که در ایران و سایر کشور ها اقدام به ارائه محصولات خود نموده است.

مفتخریم اعلام کنیم که امروز محصولات آبزی گستران ساعی به پنج قاره دنیا صادر می گردد و علاوه بر این، در داخل کشور نیز به خوبی پاسخگوی نیاز مصرف کنندگان بوده است. با اینکه امروزه کشورهای اروپایی و همچنین کشور چین، از نظر حجم تولید خاویار، سرآمد هستند، اما همچنان این خاویار ایران است که جزو با کیفیت ترین خاویارهای دنیا محسوب شده و خاویار کالچر نیز توانسته نقش خود را در خصوص معرفی خاویار با کیفیت ایران به دنیا، به خوبی ایفا کند.